NogometSport

Cityjevo remek-djelo: Pogledajte brzu igru kratkih pasova prije Saneovog gola Arsenalu

GOL ZA 3:0

Manchester City je u četvrtak navečer u okviru 28. kola Premiershipa rezultatom 3:0 savladao Arsenal u gostima. Sjajnu igru Građani su pružili posebno u prvom poluvremenu, a pečat svega bila je akcija za treći pogodak.
Bernardo Silva je u 15. minuti načeo Topnike, David Silva je u 28. minuti udvostručio vodstvo, a konačnih 3:0 postavio je Leroy Sane u 33. minuti.

Upravo je Saneov gol prikazao ljepotu Cityjevog nogometa prikazanog na stadionu Emirates, odnosno nogometa koji City demonstrira tokom cijele tekuće sezone Premiershipa u kojem će skoro sigurno osvojiti titulu pošto ima čak 16 bodova prednosti u odnosu na Manchester United koji je drugi na tabeli.

Prije nego je Sane pospremio loptu u gol Arsenala, igrači Cityja su povezali 18 tačnih pasova. U akciji je učestvovalo šest igrača Cityja pri čemu nijedan od njih nije dodirivao loptu više od tri puta u nizu. Kyle Walker, Vincent Kompany, David Silva, Bernardo Silva, Sergio Aguero, Kevin De Bruyne i Leroy Sane su igrači koji su učestvovali u akciji koja se odigrala vrlo brzo.
City nakon 28 odigranih mečeva ima čak 24 pobjede te samo tri remija i jedan poraz. Skupio je 75 bodova i postigao 82 gola, a primio je 20 golova.